Jako firma transportowa specjalizująca się w transporcie sanitarnym i medycznym pragniemy zapewnić Państwu kompleksowe usługi i możliwość wyboru najdogodniejszej opcji, zgodnej z Państwa oczekiwaniami. Oprócz przewozów medycznych zajmujemy się również transportem sanitarnym i dysponujemy sprzętem oraz wykwalifikowanym zespołem, który zapewnia bezpieczeństwo podczas przejazdów krajowych i międzynarodowych. Warszawa jest siedzibą naszej firmy, lecz ofertę LukTrans kierujemy do mieszkańców całej Polski.

Jesteśmy profesjonalistami z wykształceniem medycznym, którzy uczestniczą w cyklicznych szkoleniach dla ratowników medycznych. Cały zespół LukTrans, łącznie z kierowcą karetki, jest przeszkolony do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, a także do przewożenia krwi oraz materiałów biologicznych w odpowiednich warunkach.

Czym różni się transport sanitarny od transportu medycznego?

Transport medyczny i sanitarny to dwa podobne określenia o różnym znaczeniu. Transport sanitarny odbywa się z wykorzystaniem karetek typu “T”, a w skład zespołu wchodzą kierowca oraz ratownik. Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych transport sanitarny przeznaczony jest do przewozu:

Z kolei transport medyczny jest usługą świadczoną z wykorzystaniem karetek specjalistycznych typu “S”, które służą do przewożenia osób w cięższych stanach i mają bogatsze wyposażenie niż karetki typu “T”. W ambulansach “S” nie może zabraknąć leków oraz profesjonalnego sprzętu do ratowania życia, takiego jak respiratory czy instalacje tlenowe. W zespole medycznym pracującym w karetce specjalistycznej znajdują się kierowca, ratownik i lekarz, a często także pielęgniarz.

 

LukTrans dysponuje zarówno ambulansami typu “T”, jak i specjalistycznymi karetkami typu “S”. W naszej ofercie znajdą więc Państwo transport sanitarny oraz medyczny, którego rodzaj dostosowujemy do stanu i potrzeb pacjentów. Wszystkie ambulanse są profesjonalnie wyposażone i w pełni dostosowane do wymagań przewożonych osób.

 

Przewozy osób i materiałów biologicznych

Usługa transportu sanitarnego obejmuje zarówno przewóz osób, jak i materiałów biologicznych. Transport sanitarny osób skierowany jest do klientów, którzy wybierają się do szpitala lub ośrodka na badania, a także szukają przewoźnika, który bezpiecznie przetransportuje ich do domu opieki lub ośrodka rehabilitacyjnego. LukTrans zapewnia także możliwość transportu sanitarnego z placówki medycznej do miejsca zamieszkania (Warszawa i cała Polska). Usługę adresujemy do osób, którym zdrowie nie pozwala na podróż samochodem lub transportem publicznym, lecz ich stan nie jest ciężki ani zagrażający życiu.

 

W ramach oferty transportu sanitarnego realizujemy również zlecenia na przewóz krwi i materiałów biologicznych do laboratoriów. Przewozimy m.in. fragmenty tkanek, surowicę krwi, płyny ustrojowe, osocze, wymazy oraz szpik kostny. Dysponujemy specjalistycznymi opakowaniami do przewożenia krwi i materiału biologicznego oraz sprzętem, który umożliwia zachowanie sterylności i optymalnej temperatury podczas transportu.

Cennik transportu sanitarnego

Ile kosztuje transport sanitarny? Cennik tej usługi zależy od wielu czynników, dlatego koszt transportu sanitarnego ustalamy indywidualnie. Zależy nam na tym, by nasi klienci mogli korzystać z najwyższej jakości usług w konkurencyjnej cenie, dlatego dostosowujemy cennik do ich wymagań. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje transport sanitarny z LukTrans, zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą telefoniczną, mailową lub przez formularz kontaktowy dostępny w zakładce Kontakt.

Po zapoznaniu się ze szczegółami, takimi jak długość trasy, przewidywana liczba członków zespołu medycznego czy rodzaj transportu (przewóz osób/materiału biologicznego), wycenimy usługę i ustalimy termin jej wykonania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, akceptujemy zarówno tradycyjne płatności gotówkowe, jak i karty płatnicze.